Bebeğinizle Birlikte Evden Çıkarken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Bebeğinizle Birlikte Evden Çıkarken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Bebek çantası: Bu çanta önemlidir. İçerisinde yedek bezleriniz olmalı. Islak mendil, yedek kıyafet hep hazır olmalıdır.  Biberon koyma bölmesi, para, ehliyet koyabileceğiniz bölmeleri olmalıdır. Çantanız her zaman hazır olmalıdır. Çantanın içeriğini güncel tutarsanız, dışarı çıkarken çanta hazırlamak ile daha az zaman harcarsınız. Her seferinde dışarı çıkarken çantanızı kontrol etmeli ve eksikleri tamamlamalısınız.

Bez değiştirme örtüsü: Su geçirmez bir bez olması önerilir. Bez değiştirirken bebeğin altını ıslatmasını çok sık görüyoruz. Su geçirmez olması, bez değiştirdiğiniz ortamdaki mobilyaları, halıları ıslatmamanıza yardımcı olacaktır.

Islak mendil: Temizlik için her an yardımcı olacak ürününüz. Su bazlı, paraben içermeyen, parfümsüz olanları tercih etmelisiniz.

Yedek bez: Ufaklıkların ne zaman ne yapacaklarını bilemezsiniz. Yanınızda en az bir kaç adet bez bulundurmalısınız

Bir biberon su : Bebeğinize aralarda su veriyorsanız, suyunuzun olması önemlidir.

Yedek kıyafetler: Bebeğiniz ile evin dışına gittiğinizde çok fazla miktarda kaka yaptığında, bezinin dışına taşabilir. Güzel gezmenize ara vermemek için en az bir yedek kıyafet almanız çok iyi olacaktır. Daha uzun ziyaretler için iki kıyafet almanız önerimizdir.

Plastik poşetler: Herhangi bir ihtiyaç anında kullanmak için çantanızda boş poşet olması size yardımcı olacaktır.

Mama: Bebeğiniz biberon ile besleniyorsa yedek mamanız olmalı. Toz mamayı yanınızda taşıyorsanız, bir de hazırlamak için su bulundurmalısınız. Evde hazırladığınız mamayı kullanacaksanız, yanında soğuk tutmak için buz aküsü bulundurmalısınız.

Anne için yiyecek: Emziriyorsanız, gittiğiniz yerde yiyecek bulmanız güç ise ve dışarıdan yemek istemiyorsanız, kendinize bir sandviç hazır bulundurabilirsiniz. Kendiniz için su bulundurmayı da ihmal etmeyiniz.

Bebek İçin Yiyecek : Ek gıdaya geçmiş bebeğiniz var ise onun için de en az birveya iki öğün yiyecek bulundurmalısınız.

Oyuncak : Bebeğinizi eğlendirecek oyuncaklar bulundurmak, onun daha eğlenceli ve daha iyi vakit geçirmesini sağlayacaktır.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *