Gebelikte 39. Hafta

Gebelikte 39. Hafta

Vücudunuzda Ne Değişiklikler Oluşuyor?

39. haftanızda, büyük olasılıkla çok fazla değişiklik yaşamadınız. Muhtemelen hiç kilo almadınız, ancak hala devam eden değişiklikler var.

Hamileliğinizin sonuna yaklaştığınızda, serviksiniz artacaktır. Etki, serviksin doğum için hazırladığı süreçtir. Bebeğiniz pelvise girdikten sonra, giderek servikse daha yakın olacak.

Serviks yumuşatır, kısalır ve incelir. Doktorunuzun her ikisinin de tahribata atıfta bulunduğu “servikal olgunlaşma” veya “servikal incelme” gibi terimleri kullandığını duyabilirsiniz.

Bebeğiniz ne kadar büyük?

Bebeğiniz şu anda 45,7 ila 52 cm uzunluğunda ve yaklaşık 2,9 ila 3,6 kg arasındadır.

Bebeğinizde Neler Oluyor?

Bebeğinizin cildinin altında bir yağ tabakası geliştirmeye devam ediyor. Bu, bebeğinizin vücut sıcaklığını düzenleme yeteneğinin önemli bir parçasıdır. Bebeğiniz ayrıca eski cilt hücrelerini değiştirmek için yeni cilt hücreleri oluşturmaya da başlıyor.

Bu Hafta için Ne Plan Yapmalısın?

Bu ilk çocuğunuz veya dördüncü olsun, döneme geldiğinde hayatınız aynı olmayacaktır. Kendinize, eşinize ve ailenize zaman ayırın.

Hamileliğinizi Daha İyi Yapmanız İçin İpuçları

Bebeğinizi yakında doğursanız bile, bebeğinizin hareketlerini izlemeye devam edin. Birçok doktor, 35. Haftada tartışıldığı gibi hareketleri saymaya devam edebilir.

Bebeğiniz için çok sayıda hediye satın almış olabilirsiniz. Bu öğelerden etiketlerini çıkarmak için beklemek isteyebilirsiniz. Ürünlerin doğru boyutta, renk olmadığı veya yanlış cinsiyete ait olduğunu fark edebilirsiniz. Etiketleri eşyaların üzerinde bırakarak, kendinize çok büyük bir sorundan kurtarabilirsiniz.

Baba adayı için İpuçları

Bebeğinin doğumunda yanında kimin olmak istediği hakkında partnerinizle konuşmaya başlayın. Yalnız mı olmak istiyorsun yoksa arkadaşların ve ailenin yanında mı olmak istiyorsun? Şimdi bu soruyu sormak için iyi bir zaman.

Bu, gerekli düzenlemeleri yapmak için size biraz zaman kazandırır.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *