Bebeğinizin İlk Masajını Nasıl Yapmalısınız?

Bebeğinizin İlk Masajını Nasıl Yapmalısınız?

 •  İlk Masajda Nelere Dikkat Edilmeli?
  Ortam Isısı Kaç Derece Olmalı?
  Masaj Yöntemleri?
  Masaj Süresi Ne Kadar Olmalı?

Bebek masajlarının çeşitli faydaları vardır. Her nazik hareketle bebeğiniz beslendiğini ve sevildiğini hissedecek ve ikiniz arasındaki bağı güçlendirecektir. Masajlar ayrıca bebeğinizin daha rahat hissetmesini sağlayarak uykusunu iyileştiririr . Uyku rutinlerinin de içinde masajın olmasını önermekteyiz.

 

Bazı araştırmalar , daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen bebek masajının sağlıklı büyümeyi bile destekleyebileceğini öne sürüyor .

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Bebek masajı ile bağlanma

Bebek masajları sizi ve küçüğünüzü yakınlaştırmanın harika bir yoludur. Bebeğinizle etkileşime girdikçe güven ve iletişim gelişir. Sakinleştirici dokunuşunuz bebeğinizin de sevildiğini ve önemsendiğini hissetmesini sağlayacaktır.

Bebeğiniz ayrıca masaj sırasında rahatlamış hissedecektir.  Bazı çalışmalarda bu rahatlamanın uykularını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini öne sürüyor.
Bebek masajı; bebeği dolaşım ve sindirim sistemlerinin  uyarmak için yardımcı olabilir . Bu da bazı bebeklere aşağıdaki gibi durumlarla faydası olabilir:

 • Gaz
 • Kramplar
 • Kolik
 • Kabızlık
 • Masajlar ayrıca kas gerginliğini, büyüme ağrılarını ve diş çıkarma rahatsızlığını hafifletmeye yardımcı olmanın yanı sıra erken doğmuş bebeklerde büyümeyi teşvik edebilir .

Bebeğinizin herhangi bir sağlık sorunu varsa, bebeğinize masaj yapmanız gerekip gerekmediğine karar vermek için önce doktoruyla konuşmalısınız.

 

İlginizi Çekebilir  İkiz Bebeklerde Kolay Emzirme

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Uzmana Mesaj Gönder