Okul Öncesi

Çocuklar İçin Evde Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler

Sudaay Tat CS İçerik Editörü

No Comments

Çocuklar için her ebeveyn yeni şeyler yapmak ister. Bazen hayal gücümüzü daha çok çalıştırmamız gerekebilir. Mesela yağmurlu bir günde çocuğunuz ile evde oturmak dışında yapacak bir şey gelmedi mi aklınıza? O zaman hemen birkaç fikir size sunalım ne dersiniz?

çocuklar için

1-) Eminim ki daha önce patatesler ile boyama yaptınız. Peki ya bu sefer bir değişiklik yapıp biberleri kullanmaya ne dersiniz? Böylelikle çocuğunuzda yaratıcılığınızı görmüş olur ve eğlenceli bir aktiviteye başlamış olursunuz.

tabak boyama oyunu

2-) Peki ya tabak boyamaya ne dersiniz? İhtiyacınız olan tek şey biraz boya ve boş beyaz tabaklar. Gerisi sizin elinizde. Tabi birde biraz yaratıcılık olmalı.

hayat ağacı yapma

3-) Bu ise daha farklı ve aslında çocuklar için ailenizi öğretmenizi sağlayacak bir yöntem. Biraz boş kağıt ve renkli kalem ile oturup hep birlikte soy ağacınızı çizmeye ne dersiniz? Bence oldukça eğlenceli bir aktivite, hem çocuğunuz da ailesini köküne kadar incelemiş olur.

evde maske yapmak
e

4-) Birazcık el işi kağıdı ile yaratıcı maskeler yapmaya ne dersiniz? Eminim ki evinizde çocuğunuz için böyle renkli kağıtlarınız vardır. Dediğim gibi burada tekrardan yaratıcı olmak aslında sizin elinizde.

evde defter yapmak

5-) Şu tatlı defter ile çok basit gülen yada ağlayan suratlar çizmeye ne dersiniz? Tek ihtiyacınız olan bir adet defterimsi notlar ve renkli kalemler!

evde çocuk aktiviteleri

6-) Elimizde patlatmayı çok sevdiğimiz o balon paketer vardır ya hani. İşte siz onlar ile güzel boyamalar yapabilirsiniz aslında. Tek yapmanız gereken balonu tutturmak ve sonra boya ile boyamak. Hepsi bu kadar.

cam aktiviteleri

7-) Bu şekilde küçük kağıt parçalarını camınıza yapıştırmak belki çok hoşunuza gitmeyebilir ama bence çocuğunuz bununla oldukça eğlenceli vakit geçirecektir.

taş boyama

😎 Peki ya sahilden toplanan o güzel taşları sulu boya ile boyamaya ne dersiniz? Bence çocukların oldukça hoşuna gidecektir.

9-) Boncuklar ile kolye yapmak her çocuğun sevdiği aktivitelerden biridir. Hemde vakit geçirmek için oldukça ideal bence değil mi?

10-) Ve son olarak evinizde ki desenli peçeteler ile paraşüt yapmaya ne dersiniz? Çocuklar için oldukça hayal gücü gerektiren bu etkinlikler ile sıkıcı olabileceğiniz düşündüğünüz bir gün sizin için oldukça eğlenceli bir hal alabilir..

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı

Yorum yapın

Item added to cart.
0 items - 0.00