Okul Çocuğu

Çocuklara Matematik Sevdiren 9 Telefon Uygulaması

Sudaay Tat CS İçerik Editörü

No Comments

Biliyoruz ki çocuklarınızın matematiği sevmesi için elinizden geleni yaptınız; kahvaltıda sınavlar, ekstra ödevler, matematik kavramları hakkında şarkılar uydurma derken birçok yola  başvurdunuz. Oysa çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu becerileri kazanmasına yardımcı olacak yeni ve akıllı yollar arıyorsanız, tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon. İşte bu yüzden bugün sizin  için dört temel aritmetik işlemi içinde bulunduran (toplama, çıkarma, çarpma, bölme) ve onları eğlenceli bir şekilde öğretmek için tasarlanan farklı yaştaki çocuklar için 10 favori matematik mobil uygulamasını belirledik. Bu uygulamalardan birini (ya da hepsini) indirin ve çocuğunuzun oyun oynarken matematik öğrenmekten n e kadar zevk alacağını görmüş olun. (Aynı zamanda ingilizce olduğu için dil de öğrenmelerine katkı sağlamış olacaksınız.)

 

1-) Math Training for Kids

Aslında matematiğin  temellerini öğreten bu basit uygulamada üç farklı zorluk seviyesi ve dört temel kavramı (toplama, çıkarma, çarpma ve bölme) görecek çocuklar ve bu şekilde daha yetenekli hale gelecek.

(3 yaş ve üstü; Ücretsiz; Android)

2-) Kids Math

Buradaki ana görev, her seviyedeki 10 matematik sorusunu cevaplayarak belirli bir zaman dilimi içinde sekiz seviyenin tamamını geçmek. Her soru 30 saniyelik cevap verme süresine sahip ve doğru cevaplar için, oyuncular ekstra 4 saniyeye sahip oluyor.

(3 ila 5; Ücretsiz; Android)

3-) Preschool Math Games for Kids

Küçük çocuklar için eğlenceli ve interaktif bir şekilde saymayı öğreten bir uygulama. Bu uygulama aynı zamanda ilköğretim okulları için 3. sınıf seviyesine kadar matematik egzersizlerine de sahip (toplama, çıkarma, sıra düzenleri ve daha fazlası)

(2 ila 8; Ücretsiz, Android)

4-) Counting Caterpillar

Sahip olduğunu muhteşem renkler ve çarpıcı görseller (artı sevimli tırtıllar ve kelebekler!) ile ekranı inanılmaz kılan bir uygulama. Çocukları meşgul etmek için de oldukça yerinde b u yüzden.  Amaç ise doğru sayı dizisi ile yaprak bitlerini sayıp yakalayarak tırtılları beslemek ve seviyeler atlamak.

(4 ila 5; $ 1.99; iPhone, iPad)

5-) Peter Pig’s Money Coin Counter

Visa tarafından geliştirilen bu uygulama, çocukların sanal para kazanmalarını ve daha sonra kazandıkları paraları değerine göre ayırma, sayma ve tanımlama işlemlerini gerçekleştirmelerini öğretiyor. Oyun boyunca, Peter Pig (sanal bir kumbara), çocuklara eşlik ediyor.

(4 ila 7; Ücretsiz; Android)

6-) Marble Math Junior

Bu oyunda ise  labirentte gezinirken sayıları ve bonusları toplayarak çeşitli matematik problemlerini çözüyor çocuklar ve üç zorluk seviyesine sahip bu uygulama çocuğunuzun beceri ve kişiliğine uyacak şekilde kişiselleştirilebilir.

(6 ila 8 yaş; 3.99 TL; iPhone, iPad)

7-) Crazy Times Tables

Çocuğunuzun  eğlence, oyun ve fotoğraf özellikleri nedeniyle bu uygulamadan zevk alacaklarına eminim ki sizlerde seveceksiniz. Uygulama kendi zaman çizelgelerini kurmalarını sağlayarak kişisel hale getirilebiliyor.

(5-10 yaş arası; 2.99 TL; iPhone, iPad)

😎 Thinking Blocks Multiplication

Bu oyunda çocuklar bloklar ile çarpma problemlerini çözüyorlar. Yani aslında çocuklar için bir strateji uygulaması.Bu uygulama, çocukların bilgileri organize ederek sayı ilişkilerini görsel hale getirmesine yardımcı oluyor.

(7 ila 10 yaş arası; Ücretsiz; iPhone, iPad)

9-) Mathmateer

Bu uygulama ise ilkokul çocukları için en iyi 10 uygulamadan biri seçildi. Çünkü aslında çocukların yaratıcı tarafına hitap ediyor. Uzaya fırlatmak için bir roket gemisi inşa etmek için ve farklı kalıpları tanırken de  kesirler ve kare kökler üzerine çalışmış oluyorlar.

(9 ila 11 yaş arası; 1.99 TL; iPhone, iPad)

Kaynak; https://www.parents.com/kids/education/math-and-science/best-math-apps-for-kids/

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı

Yorum yapın

Item added to cart.
0 items - 0.00