cocuklarasaglik.com/deneme1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Dr. Yaşar Hüseyin Onganlar tarafından kurulmuştur.  

cocuklarasaglik.com/deneme1 ; çocuk sağlığı, çocuk hastalıkları, çocuk gelişimi, çocuk beslenmesi, çocuk psikolojisi, gebelik dönemi ve doğum sonrası konularda annelere, babalara, anne ve baba adaylarına, sağlık çalışanlarına, eğitimcilere  güncel bilgiler, araştırmalar, öneriler sunar.

Konusunda uzman hekimler, sağlık çalışanları ve diğer branşlarda uzmanlar tarafından  oluşturulan görsel, makale ve video içerikleri ile anne babaları ve konu ile ilgilileri bilgilendirir.

Çocuklara Sağlık, internette sağlık konusunda yetersiz ve yanlış bilgilerin ciddi sıkıntılara yol açtığı bir dönemde güvenilir, güncel ve doğru bilgilerin yayınlandığı bir çocuk sağlığı sitesidir.

Çocuklarasaglik.com sosyal platformu ile anne, babaların üye uzmanlar ile direk iletişim kurarak bilgilerini paylaşabileceği sosyal medya ağı oluşturarak, hem iletişim ağlarını geliştiriyor, hem de belirli konularda gruplar oluşturarak kullanıcılarının deneyimlerini yayınlar. Bu açıdan anneler, anne adayları ve uzmanlar için yeni bir çocuk sağlığı sosyal iletişim alanı olmaktadır.

Alanlarında seçkin uzmanlar ve profesyoneller, güncel bilgileri paylaşarak hem kendi konusundaki bilgileri daha çok kişiye ulaştırır, hemde kendi hastalarıyla direk iletişim kurabileceği bir alan oluşturabilir.