Gebelik Hesaplama

Gebelik hesaplama programımız size son adet tarhinizi baz alınarak, tahmini doğum tarihi ve yaklaşık yumurtlama zamanınızı hesaplayarak, hamile kalma ihtimaliniz arttırmaya yardımcı olur.  hamile kalmak istiyorsunuz ya da hamilelik belirtilerini düşündüren değişlikleri hissettiyseniz;  son adet tarihine göre en yakın yumurtlama dönemi zamanlamasını ve hamile iseniz de tahmini doğum tarihini bulabilirsiniz.

Hamilelik kesin ise bu yolculukta bebeğiniz hangi aşamalardan geçiyor, şu anda nerede öğrenmek istiyorsanız Anne Karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Gebelik   sayfamızda şu andaki aşamayı öğrenebilirsiniz. Bebeğiniz daha yeni ise gebeliğinizin ilk iki haftası kısmından okumaya başlayabilirsiniz.

Hamile değilsiniz ancak sağlıklı bir bebek düşünüyorsanız.Hamilelik Planlama – Gebe Kalmak İstiyorsanız Yapmanız Gerekenler  kısmında hamilelik planlama aşamasında nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam Yaşamalısınız

Hamilelik var, artık önemli olan dünyaya sağlıklı bir bebek getirmek. Bunun için de enfeksiyonlardan korunmak, sağlıklı beslenmek, güzel zamanlar geçirmek gibi konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Hamilelik dönemi enfeksiyonları bebeğin gelişimini etkileyebilir.

Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durmalısınız

Sağlıklı beslenmemek, sigara, alkol tüketmek bebeğe ciddi zararlar verebilir. Hamilelik enfeksiyonları ve Annenin Bağışıklık Sistemi Bebeğin Beynini Etkileyebilir! Alkol kullanımı bebeklerde fetal alkol sendromu denilen bir hastalık dizisi meydana getiriyor. Fetal Alkol Sendromu Nasıl Anlaşılır ?  Bu yazıda konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yine bebeğin beyin gelişimini arttırmak için neler gerekli gibi bir yazı da okumak genel olarak nasıl bir yaklaşım olduğunu anlamak açısından iyi olabilir. Hamilelikte Bebek Beyin Gelişimi , Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

 Hamile Kalma İhtimali Yükselsin!

Aşağıdaki gebelik hesaplama aracı yaklaşık olarak ne zaman yumurtlama dönemine girdiğinizi bilmeniz size çok yardımcı olacaktır. Bu tarihlerde hamile kalma ihtimali daha yüksektir. Bu tarihlerde cinsel ilişkiye girmek gebelik ihtimalini artıracaktır. 

Eğer hamile kalmak istiyorsanız, tam olarak ne zaman yumurtlama dönemine girdiğinizi bilmeniz size çok yardımcı olacaktır. Bu tarihlerde gebelik elde edilme ihtimali daha yüksektir. Sizde bir bebek dünyaya getirme kararı aldıysanız Yumurtlama Dönemi Hesaplama Aracımız ile gebe kalma ihtimalinizin yüksek olduğu dönemleri öğrenebilirsiniz.

Item added to cart.
0 items - 0.00