Yasal Uyarılar

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren YASAL UYARI bölümümüzdeki tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. 

 

1. Fikri Mülkiyet

Çocuklara Sağlık, olarak bilginin özgürce yayılmasından yanayız. Standart mülkiyet hakları ve çocuk sağlığı açısından sitemizde üretilen içeriklerin kullanımı için, aşağıdaki kurallar çerçevesinde içeriklerimizi  başka sitelerde de yayınlamanız bizim için bir sorun olmayacaktır.

  • İlgili içerik tamamen kopyalanıp alınmalı, üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamalı. İçerikte kullanılan görseller dahil aynı şekilde yayınlanmalıdır.
  • Alıntılanan içeriğin yazarı belli ise yazarının ismi belirgin şekilde ilgili içerikte gösterilmelidir.
  • Alıntılanan içerik ile ilgili olarak yayınınız içinde belirgin şekilde cocuklarasaglik.com’daki içeriğin özgününe çalışan bağlantı (link) verilmelidir.
  • Alıntıladığınız içerik ile ilgili bilgi@cocuklarasaglik.com adresine bilgilendirme e-maili atılmalıdır.
  • Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir.
  • Sitemizde bir çok yazar olması ve içeriklerin özgünlüğü denetlenmesine rağmen gözden kaçan herhangi bir durumda nedeni ile , cocuklarasaglik.com’da  bulunan herhangi bir içeriğin alıntı ve fikri mülkiyet haklarına ihlal oluşturduğunu düşünürseniz konu ile ilgili olarak bilgi@cocuklarasaglik.com adresine bilgi vermeniz halinde haklarınız ve ihlaller hakkında değerlendirme yapılacak, gereklilik halinde içerik silinecektir.
  • Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

2. Bilgilerin Niteliği

cocuklarasaglik.com’da içerik üreten uzman hekimler, sağlık profesyonelleri, sağlık yazarları ve editörleri, sitedeki bilgilerin doğru ve güncel olması için makul ölçüde çaba gösterse de, bilgilerde geçersizlikler veya hatalar olabilir.

cocuklarasaglik.com istediği zaman, önceden bildirimde bulunmaksızın bilgilerde değişiklik yapma veya siteyi kapatma hakkını saklı tutar.

3. Diğer Sitelerle Bağlantılar

Cocuklarasaglik üzerinden, üçüncü kişilerin sahip olduğu veya işlettiği  web sitelerine, uygulamalara ve/veya içeriklere ve/veya dosyalara cocuklarasaglik.com  tarafından link vermek suretiyle bağlantı sağlanabilir. Bu linkler sadece referans kolaylığı nedeniyle sağlanmış olup ilgili web sitesini, içeriğini veya işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi ve/veya içerdiği bilgilere yönelik bir beyan, taahhüt veya garanti niteliği taşımamaktadır.

İnternet Sitesi’nde yer alan reklamların tanıttığı, taahhüt ettiği ürün veya hizmetler ve/veya İnternet Sitesi içerisindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen web sitesinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Şirket’in hiçbir taahhüdü, garantisi, hukuki ve/ veya cezai anlamda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

 

4. Kişisel Bilgiler ve Diğer Bilgiler

Formlar veya veri alanları vasıtasıyla gönüllü olarak tarafımıza iletilenler dışında hiçbir kişisel bilgiyi toplamamaktayız. İnternet sitelerimizin birçok alanını kimliğinizi belirtmeden veya Kişisel Bilgilerinizi vermeden ziyaret edebilirsiniz. İnternet sitelerimizin belirli alanları soru sormak, yorumlarda bulunmak veya çeşitli bilgiler sunmak amacı ile bizimle irtibat kırmanıza olanak sağlamaktadır. Soru sorarken, yorumlarda bulunurken veya diğer bilgileri sunarken Kişisel Bilgilerinizi ifşa ediyor olabileceğinizi hatırınızdan çıkartmayınız.

cocuklarasaglik.com, bildirilen kişisel bilgileri yasal bir zorunluluk olmadıkça üçüncü kişilere açıklamayacak ve bu bilgilerin gizli kalması konusunda gereken özeni gösterecektir.

 5.Sorumluluğun Sınırlandırılması

cocuklarasaglik.com bilgilerin herhangi birinin doğruluğuna ilişkin beyan veya taahhütte bulunmaz ve sitenin içeriğindeki hatalarla veya eksik bilgilerle ilgili yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez.

cocuklarasaglik.com, üyelerini ve  ziyaretçilerini , uzman hekim ve diğer sağlık yazarlarını bir araya getirir,  üyelerini ve  ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla kurulmuştur. Verilen bilgiler ile herhangi bir  tedavi ve teşhis amacı taşımaz. cocuklarasaglik.com bir bilgilendirme platformudur.

cocuklarasaglik.com ‘ da yer alan bilgilerin ve/veya uzman tavsiyelerinin hiçbiri hasta muayenesi ve hastalık teşhisi anlamına gelmeyip, gerçek bir hasta doktor muayenesi deneyiminin yerini tutmaz.

Yorumlara  ve ya yönlendirilen sorulara uzmanların , sağlık yazarlarının ve ya üyelerin   verdikleri cevaplar, hasta görüşmesi yapılmadan ve muayene edilmeden verilen cevaplar oldukları için sadece bilgilendirme ve fikir verme amacı taşırlar.

cocuklarasasaglik.com’daki hiç bir yazı, video, görsel, yorum, soru , cevap ya  da herhangi bir içerik  bir tedavi önerme amacıyla yayınlanmamıştır. Mevcut yapılan herhangi bir  tedavinin durdurulması ve değiştirilmesini kesinlikle önerilmez. Tüm içerik fikir verme amacı ile üretilmişir.

Bu internet sitesi, ziyaretçilerine bir hizmet olarak sağlanmıştır. cocuklarasaglik.com, istediği zaman herhangi bir nedenle kimseye ön bildirimde bulunmaksızın bu sitenin içeriğini silme, değiştirme veya zenginleştirme hakkını saklı tutar.

Web sitesini ziyaret eden kişiler, her türlü sorumluluk kendilerine ait olmak üzere web sitesine ve içeriğine ulaşmayı kabul etmiş sayılmaktadır. Sitede yer alan içerik nedeniyle hiç bir kişi ve/veya kuruluşa karşı taahhütte bulunulmamaktadır.

cocuklarasaglik.com hiçbir hal ve şartta, bu sitede yer alan veya bu site aracılığıyla erişilen bilgilerin kullanımıyla (veya hatalı kullanımıyla) her hangi bir biçimde ilişkilendirilebilecek hiçbir zarar veya sorumluluktan ötürü veya dolaylı olarak sorumlu ve yükümlü olmayacaktır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]