Gebelik

Gebelik Hesaplama Aracı

Uz. Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR

No Comments

Gebelik hesaplama aracı, son adet tarihinize göre hamile kalma şansını arttırabilmek için en uygun hamile kalma zamanınızı, hamile iseniz ise tahmini doğum tarihini hesaplamanıza yardımcı oluyor. Hamile kalmak istiyorsunuz ya da hamilelik belirtilerini düşündüren değiklikleri hissettiyseniz;  son adet tarihine göre en yakın yumurtlama dönemi zamanlamasını ve hamile iseniz de tahmini doğum tarihini gebelik hesaplama aracı ile bulabilirsiniz.

Gebelik Hesaplama Aracı

Hamilelik kesin ise bu yolculukta bebeğiniz hangi aşamalardan geçiyor, şu anda nerede öğrenmek istiyorsanız Anne Karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Gebelik    sayfamızda şu andaki aşamayı öğrenebilirsiniz. Bebeğiniz daha yeni ise gebeliğinizin ilk iki haftası kısmından okumaya başlayabilirsiniz. Hamile değilsiniz ancak sağlıklı bir bebek düşünüyorsanız.Hamilelik Planlama – Gebe Kalmak İstiyorsanız Yapmanız Gerekenler  kısmında gebelik hesaplama aşamasında nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgiler alabilirsiniz. 

Hamilelik var ise, dünyaya sağlıklı bir bebek getirmek önemli. Bunun için de enfeksiyonlardan korunmak, sağlıklı beslenmek, güzel zamanlar geçirmek gibi konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Hamilelik dönemi enfeksiyonları bebeğin gelişimini etkileyebilir. Sağlıklı beslenmemek, sigara, alkol tüketmek bebeğe ciddi zararlar verebilir. Hamilelik enfeksiyonları ve Annenin Bağışıklık Sistemi Bebeğin Beynini Etkileyebilir! 

Yine bebeğin beyin gelişimini arttırmak için neler gerekli gibi bir yazı da okumak genel olarak nasıl bir yaklaşım olduğunu göstermek açısından iyi olabilir. Hamilelikte Bebek Beyin Gelişimi , Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aşağıdaki gebelik hesaplama aracı yaklaşıl olarak ne zaman yumurtlama dönemine girdiğinizi bilmeniz size çok yardımcı olacaktır. Bu tarihlerde hamile kalma ihtimali daha yüksektir. 

Uzmanlarımızın Hamilelik ile ilgili makalelerine de göz atın :

Gebelik Öncesi Doğumu Planlamak
Gebelik Öncesi Doğumu Planlamak

 

 

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı

Yorum yapın

Item added to cart.
0 items - 0.00